Nieinwazyjna terapia nietrzymania moczu

EMSELLA

BEZINWAZYJNIE

BEZ ROZBIERANIA SIĘ

BEZKONTAKTOWO

BEZ OKRESU REKONWALESCENCJI

BEZPIECZNIE

BEZBOLEŚNIE

Rozgość się i usiądź wygodnie!

BTL EMSELLA – nowoczesna bezinwazyjna terapia nietrzymania moczu oraz poprawy funkcji seksualnych.
Technologia HIFEM

Na mapie ginekologicznej Radomia istniejemy od wielu lat. Kiedyś mogliśmy poszczycić się pierwszym aparatem USG w mieście. Teraz jako pierwsi przedstawiamy fotel BTL EMSELLA.
Wychodząc naprzeciw problemom z jakimi borykają się nasze pacjentki oraz chcąc poprawić Twoją jakość i komfort życia, prezentujemy nowoczesne urządzenie dostępne w naszym gabinecie, które pomoże Ci przede wszystkim uporać się z nietrzymaniem moczu, a także poprawi Twoją satysfakcję seksualną jeśli tego potrzebujesz.

BTL EMSELLA to specjalnie skonstruowany fotel, który wykonuje za Ciebie niezwykle intensywny trening mięśni dna miednicy.

Dzięki skoncentrowanej fali elektromagnetycznej pobudza mięśnie Kegla do ponad 11 tysięcy bardzo efektywnych skurczów i pomaga przywrócić Ci kontrolę nad ich pracą. Wysoka intensywność sprawia, że pobudzane są mięśnie w całym obszarze miednicy. Ćwicząc sami jesteśmy w stanie wykonać jedynie ok. 1 tysiąca skurczów o dużo mniejszej sile w tym samym czasie. To jak ćwiczenia mięśni Kegla tylko, że dużo lepsze. Takiego efektu nie da się osiągnąć nawet najbardziej intensywną terapią w domu. Dzięki BTL EMSELLA zostaje przywrócona kontrola nerwowo-mięśniowa, a tym samym poprawa w zakresie nietrzymania moczu oraz funkcji seksualnych.
Potwierdzeniem skuteczności urządzenia BTL EMSELLA jest przyznanie mu w 2019 roku nagrody Power of Beauty Party Medycyna Estetyczna 2019 za innowacyjne technologie oraz przełamywanie tabu w medycynie estetycznej. Emsella posiada również certyfikat FDA.

Jak przebiega leczenie z BTL EMSELLĄ?

Najbardziej optymalna i długotrwała terapia to cykl 6 spotkań w czasie 3 tygodni (2 spotkania na tydzień). Na początek wykonujemy wizytę kontrolną, aby upewnić się, o braku przeciwskazań. Po zakwalifikowaniu i umówieniu się na leczenie, wystarczy przyjść i usiąść wygodnie w fotelu! Każda sesja terapeutyczna trwa 28 minut, podczas której odczuwalne są jedynie przyjemne mrowienie i skurcze mięśni dna miednicy. Nie ma uczucia dyskomfortu czy bólu. Możliwe jest również przyjście tylko na jeden zabieg abyś mogła przekonać się o skuteczności urządzenia, dostrzec jego zalety i ewentualnie kontynuować dalej terapię.

Przyjdź do nas jeśli:

 • Masz jakiekolwiek trudności z utrzymaniem moczu w czasie kichania, śmiania się, skakania lub treningu na siłowni, podczas aktywności fizycznej lub mimo jej braku,
 • Odczuwasz parcie na mocz częściej niż co 2 godziny (częściej niż 8 razy na dobę),
 • Planujesz ciążę i chcesz przygotować mięśnie dna miednicy na okres zwiększonego wysiłku oraz poród,
 • Jesteś po porodzie i chcesz zapobiec nietrzymaniu moczu związanego z osłabieniem mięśni dna miednicy,
 • Jakość życia seksualnego uległa pogorszeniu wskutek osłabienia mięśni Kegla,
 • Chcesz wzmocnić doznania seksualne i zwiększyć odczuwanie orgazmu,
 • Jeśli uprawiany sport lub wykonywana praca, w szczególności związana z dźwiganiem obciąża mięśnie dna miednicy,
 • Zachodzi potrzeba przeprowadzenia fizjoterapii po innych zabiegach ginekologicznych lub urologicznych (również po operacyjnym leczeniu nietrzymania moczu)
 • Odczuwasz osłabienie mięśni dna miednicy związane z okresem menopauzy
 • Twoja mama lub siostra cierpi na problem nietrzymania moczu i chcesz mu zapobiec w przyszłości
 • Boisz się operacyjnego leczenia nietrzymania moczu lub masz do niego przeciwwskazania zdrowotne

Dla kogo jest BTL EMSELLA?

Niemalże każda kobieta skorzysta na zabiegu BTL Emsella. Wzmocnienie mięśni Kegla, profilaktyka wiotczenia i utraty ich elastyczności to ochrona miednicy przed urazami np. związanymi z porodem, a także poprawa jakości życia intymnego. Urządzenie nie tylko radzi sobie z problemem nietrzymania moczu, ale również zapobiega mu w przyszłości. Jednocześnie trudno wyobrazić sobie łatwiejszą i przyjemniejszą formę terapii. Najczęściej już po pierwszym zabiegu odczuwalna jest poprawa. Leczenie nietrzymania moczu i wzmacnianie mięśni dna miednicy jest prostsze, niż kiedykolwiek.

Jak długo utrzymuje się efekt terapii?

Tak samo jak my uczymy się i zapamiętujemy, uczą się nasze mięśnie. Wytwarzamy tzw. pamięć mięśniową, która po pewnym czasie wymaga odświeżenia. O trwałości i efektywności terapii decyduje problem, z którym się do nas zgłaszasz, Twój wiek oraz elastyczność i stopień zwiotczenia Twoich mięśni. Aby uzyskać optymalny efekt zalecamy wykonanie 1 zabiegu przypominającego najczęściej po 3 miesiącach od terapii aby „utrwalić” pamięć mięśni. Jeśli w późniejszym czasie odczujesz, że efekt terapii jest nieco mniejszy niż na początku zawsze możesz wykonać 1-2 zabiegi aby „odświeżyć” pamięć mięśniową.

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla (inaczej mięśnie dna miednicy) odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej (m.in. pęcherza moczowego, odbytu) oraz działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego.  Odgrywają również dużą rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego ciała. Silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną i intensyfikują orgazm. Podczas kichania, śmiechu, dźwignięcia, uprawiania aktywności fizycznej – mięśnie dna miednicy odruchowo szybko się kurczą żeby nie doszło do niekontrolowanego wypływu moczu. W związku z normalnymi procesami starzenia się organizmu, porodem, menopauzą czy intensywnymi treningami kondycja mięśni dna miednicy ulega pogorszeniu. Zmiany te są bezpośrednio związane z nietrzymaniem moczu oraz pogorszeniem satysfakcji seksualnej.